Biokútik

je nekomerčná stránka a bola vytvorená ako pomôcka pre výchovno-vzdelávací proces.
Obsah stránky je majetkom autora (autorov), ale bol vytvorený aj z verejne dostupných zdrojov a preto sú všetky materiály voľne použiteľné a šíriteľné aj bez jeho súhlasu.

ms_03.jpg

Možno málokto vie, že v malej dedinke Kostolná na Dunaji neďaleko Senca sa nachádza naozaj unikátne zariadenie pre chov tigra usurijského, ktorý patrí ku kriticky ohrozeným živočíšnym druhom našej planéty. Je zbytočné písať prečo sa táto stanica nachádza práve tu, kto bude mať záujem prečíta si o tom sám na stránke www.tigre.sk. Ja sa len chcem podeliť o svoje dojmy, ktoré vo mne zostali po návšteve tohro zariadenia. Je to niečo úžasné, v dobe mojej návštevy tam bolo 26 tigrov, z toho štyri boli staré 1 mesiac, dve mali 3 mesiace, ostatné boli staršie ako 2 roky. Po odchode som mal pocit, že neexistujú krajšie mačky ako sú tigre.

 

Na webe je možné nájsť veľa stránok, ktoré sa zaoberajú biológiou. Sú medzi nimi naozaj kvalitné, poskytujúce veľa zaujímavých informácií aj také, ktoré majú užší záujmový okruh. Táto stránka má byť doplnkom ku týmto všetkým, ale hlavne miestom kam môžem poslať svojich študentov keď nestíhajú písať poznámky .

Pôvodným zámerom bolo spracovať systém organizmov tak aby bol použiteľný pre výuku na stredných školách. Tento zámer bol neskôr rozšírený o myšlienku vyložiť aj texty k jednotlivým skupinám, neskôr sa postupne zamerať aj na iné oblasti stredoškolskej biológie.

Na stránke sa nachádzajú hlavne moje prípravy a tiež aj prípravy mojich kolegov, ktorí boli ochotní sa s nimi podeliť. Cieľom je sprostredkovať to študentom akousi zrozumiteľnou formou.

Na stránke nie nie sú originál naše výtvory, na to nie sme až takí dokonalí, pri práci sme čerpali z rôznych verejne dostupných zdrojov zohľadňujúc pritom, dlhoročné skúsenosti z vyučovania biológie na strednej škole.

Hlavnou myšlienkou bolo mať v systéme organizmov jasno.
Keď už bolo jasné, že toto je takmer nemožné, upravil som systém tak aby vyhovoval mojim potrebám a bol ako tak v súlade s učebnicou biológie pre gymnáziá.
Snažil som sa v každom prípade dodržať aspoň členenie vyšších skupín. Aj preto sa v ňom môžu vyskytnúť nezrovnalosti a nesúlad s iným členením organizmov.
Horné menu obsahuje trošku podrobnejšie členenie, ľavé menu je skôr prispôsobené podmienkam gymnázia a je tam možné nájsť aj zopár obrázkov.

Biokútik, created by ta3k

Copyright © 2017. Všetky práva vyhradené.